ATV Guardian 400 EFI 4x4 cu motor 400cc SOHC, 23kW, CVT automat L/H/N/R/P, tractiune 2WD/4WD, diferential blocat fata, winch 2500lbs, display LCD 7 inch. Ideal ture ATV, cabane, flote. Dealer autorizat HISUN Cluj-Napoca, cu service si RAR inclus.
Guardian 400 Sport este ATV-ul compact al gamei HISUN, perfect pentru ture recreative, plimbari la cabana si utilizare in proprietati private. Cadrul scurt de 1330mm ampatament il face mai agil pe trasee inguste si serpuitoare, unde modelele mai mari devin greu de manevrat. Cu tractiune 4x4 comutabila, garda la sol de 275mm si adancime de vadat de 510-560mm, trece fara probleme prin ape, noroi si teren accidentat de munte.

Motorul monocilindru de 400cc cu injectie electronica EFI produce 23kW la 7000rpm si 32Nm la 6000rpm. CVT-ul automat cu moduri L/H/N/R/P (Low, High, Neutral, Reverse, Park) si transmisia prin cardan (shaft) asigura un mers lin pe orice teren. Diferentialul blocat fata permite trecerea peste obstacole serioase pe 4x4. Winch-ul de 2500lbs este standard pentru scoatere din locuri dificile.

Suspensia dublu brat A-arm fata si spate cu amortizoare hidraulice independente asigura confort pe trasee accidentate de munte chiar si cu pasager. Franele cu discuri ventilate fata si spate ofera putere de oprire solida pentru cei 448kg ai ATV-ului. Frana de parcare mecanica, anvelope AT 24x8-12 fata si 24x10-12 spate si jante din otel completeaza pachetul.

Motor
| Capacitate cilindrică | 400 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi, SOHC |
| Putere maximă | 23 kW la 7.000 rpm |
| Cuplu maxim | 32 Nm la 6.000 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica (cheie) |
| Raport de compresie | 10.39:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | CVT automat L/H/N/R/P |
| Transmisie finală | Cardan (shaft) |
| Ambreiaj | Automat CVT |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Dublu brat A-arm, hidraulic |
| Suspensie spate | Dublu brat A-arm, hidraulic |
| Anvelopă față | AT 24x8-12 |
| Anvelopă spate | AT 24x10-12 |
| Frână față | Disc ventilat |
| Frână spate | Disc ventilat |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2200 x 1200 x 1450 mm |
| Ampatament | 1330 mm |
| Înălțime șa | - |
| Gardă la sol | 275 mm |
| Greutate uscată | 448 kg |
| Capacitate rezervor | 18 L |
| Viteză maximă | 88 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | LCD 7 inch |