Scuter retro 125cc cu motor monocilindru racit cu lichid, sistem keyless, ABS si iluminare LED completa. Design italian, rezervor 7L si inaltime sa 785mm. Permis A1 sau B cu modul.
SC125RE este scuterul retro al Morbidelli care combina estetica anilor '60 cu dotari moderne. Farul pozitionat sus cu design split, stopul vertical flancat de semnalizatoare elegante si cockpit-ul central futurist il fac inconfundabil in traficul urban. Sub sa incap o casca sau alte lucruri esentiale pentru drum.

Motorul monocilindru de 124.6cc racit cu lichid produce 11 CP la 7500 rpm si 11.2 Nm la 5500 rpm. Transmisia CVT automata si aprinderea fara cheie simplifica conducerea zilnica. ABS standard, consum de 2.7L/100km si emisii Euro 5 sunt argumente solide pentru navetele zilnice.
Furca telescopica fata cu cursa de 85mm si amortizor mono-soc spate reglabil in 5 trepte asigura confort pe drumurile orasului. Frana disc fata de 200mm cu ABS si frana disc spate de 190mm cu CBS fac oprirea sigura si controlata in orice situatie.

Motor
| Capacitate cilindrică | 124.6 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi, 2 supape, SOHC |
| Putere maximă | 11 CP la 7.500 rpm |
| Cuplu maxim | 11.2 Nm la 5.500 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid (montat lateral) |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 10.7:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | CVT automat |
| Transmisie finală | Curea trapezoidala |
| Ambreiaj | Automat |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci telescopice, cursa 85mm |
| Suspensie spate | Mono-soc, reglabil 5 trepte, cursa 88mm |
| Anvelopă față | 120/70-12, CST |
| Anvelopă spate | 120/70-12, CST |
| Frână față | Disc 200mm cu ABS |
| Frână spate | Disc 190mm cu CBS |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 1945 x 700 x 1155 mm |
| Ampatament | 1360 mm |
| Înălțime șa | 785 mm |
| Gardă la sol | 120 mm |
| Greutate uscată | 139 kg |
| Capacitate rezervor | 7 L |
| Viteză maximă | 92 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | LCD + keyless + USB |