Scuter 300cc cu motor de 278cc si 24 CP, display TFT 5 inch, suspensie KYB, frane J.Juan cu ABS, TCS, TPMS, manere incalzite si keyless. Viteza maxima 120 km/h.
SC300 este varful gamei de scutere Morbidelli si cel mai bine echipat scuter din portofoliul MYMOTO. Suspensia KYB fata si spate, franele J.Juan cu ABS, TPMS (monitorizare presiune anvelope), manere incalzite si display TFT de 5 inch cu moduri zi/noapte il plaseaza la un nivel de dotare rar intalnit in clasa 300cc.

Motorul monocilindru de 278cc racit cu lichid cu 4 supape produce 24.27 CP la 8000 rpm si 24.5 Nm la 7000 rpm. Sistemul CVT automat cu transmisie prin curea asigura mers lin. Consum de 3.3L/100km si rezervor de 11.5L ofera o autonomie buna pentru deplasari mixte oras-autostrada.

Furca telescopica KYB cu cursa de 90mm si amortizoare duble KYB cu reglaj preload in 7 trepte asigura confort superior pe drumuri dificile. Frana disc J.Juan fata 240mm si disc J.Juan spate 220mm cu ABS fac oprirea sigura. Scutul termic pe evacuare si compartimentul spatios sub sa completeaza pachetul.

Motor
| Capacitate cilindrică | 278 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi, 4 supape, SOHC |
| Putere maximă | 24.27 CP la 8.000 rpm |
| Cuplu maxim | 24.5 Nm la 7.000 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 11.0:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | CVT automat |
| Transmisie finală | Curea trapezoidala |
| Ambreiaj | Automat |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci telescopice KYB, cursa 90mm |
| Suspensie spate | Amortizoare duble KYB, reglabile 7 trepte, cursa 65mm |
| Anvelopă față | 110/70-13, Timsun |
| Anvelopă spate | 130/70-13, Timsun |
| Frână față | Disc J.Juan 240mm cu ABS |
| Frână spate | Disc J.Juan 220mm cu ABS |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 1970 x 810 x 1260 mm |
| Ampatament | 1400 mm |
| Înălțime șa | 790 mm |
| Gardă la sol | 125 mm |
| Capacitate rezervor | 11.5 L |
| Viteză maximă | 120 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Da |
| Display | TFT 5 inch zi/noapte + keyless + USB + TPMS |