V-Cruiser 500cc cu motor V-Twin de 475cc DOHC, furci USD de 41mm, ABS, TCS si port USB. Rezervor de 16 litri si greutate de 215kg. Dealer autorizat Benda Cluj-Napoca.
Chinchilla 500 este un V-Cruiser care combina estetica retro cu componente moderne. Rezervorul lacrima, aripioarele scurte, eusapamentul dublu stivuit pe dreapta si rotile late de 16 inch ii dau o prezenta solida pe drum. Inaltimea seii de 705mm si ghidonul larg asigura o pozitie comoda pentru cei mai multi rideri.

Sub rezervorul lacrima sta un motor V-Twin de 475.6cc racit cu lichid si arhitectura DOHC, care produce 47 CP la 9000 rpm si 42 Nm la 7200 rpm. Transmisia prin curea asigura mers lin. Ambreiajul cu papuci si cutia de viteze in 6 trepte completeaza pachetul pentru deplasari confortabile.

Furca USD de 41mm cu cursa de 128.9mm ofera precizie la directie. Amortizoarele duble spate cu reglaj continuu al preload-ului si cursa de 65mm asigura confort pe doua persoane. Frana disc flotant fata de 320mm cu etrier 4 pistoane si disc spate 260mm cu ABS duc la oprire controlata.

Motor
| Capacitate cilindrică | 475.6 cc |
| Tip motor | V-Twin, 4 timpi, 8 supape, DOHC |
| Putere maximă | 47 CP la 9.000 rpm |
| Cuplu maxim | 42 Nm la 7.200 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 11.5:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Curea |
| Ambreiaj | Ambreiaj cu papuci |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci USD 41mm, cursa 128.9mm |
| Suspensie spate | Amortizoare duble, preload reglabil, cursa 65mm |
| Anvelopă față | 150/80-16 |
| Anvelopă spate | 180/65-16 |
| Frână față | Disc flotant 320mm, etrier 4 pistoane |
| Frână spate | Disc 260mm, etrier 2 pistoane |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2220 x 890 x 1150 mm |
| Ampatament | 1550 mm |
| Înălțime șa | 705 mm |
| Gardă la sol | 150 mm |
| Greutate uscată | 215 kg |
| Capacitate rezervor | 16 L |
| Viteză maximă | 145 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Da |
| Display | LCD + port USB |