LFC 700 PRO cu motor inline-4 de 676cc, 78 CP, suspensie pneumatica dual-chamber reglabila electronic, inaltime sa 650-730mm, esapament quad si display TFT 5 inch cu Benda B-ConnecteD.
LFC 700 PRO este varianta evoluata a modelului de baza, premiata cu Red Dot Design Award. Principalele diferente fata de LFC 700 standard sunt: suspensia pneumatica dual-chamber reglabila electronic la spate, inaltimea seii reglabila intre 650 si 730mm, esapamentul quad cu 4 iesiri care redirectioneaza caldura departe de pilot si platforma smart Benda B-ConnecteD.

Motorul inline-4 de 676cc produce in varianta PRO 78 CP la 10500 rpm si 60 Nm la 8000 rpm. Esapamentul quad cu 4 iesiri redirectioneaza caldura departe de picioarele pilotului. Farurile LED cu aripile de lumina extensibile in modul faza lunga sunt un element unic pe piata.

Furca KYB USD de 43mm cu cursa de 100mm fata si suspensia pneumatica dual-chamber KYB spate cu cursa de 35mm se pot regla electric din mers. Frana dubla disc flotant 320mm cu etriere Brembo 4 pistoane si ABS Bosch dual-channel asigura siguranta maxima. Rezervorul de 17L permite autonomie buna pe drumuri lungi.

Motor
| Capacitate cilindrică | 676 cc |
| Tip motor | Inline-4, 4 timpi, 16 supape, DOHC |
| Putere maximă | 78 CP la 10.500 rpm |
| Cuplu maxim | 60 Nm la 8.000 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 11.6:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj cu papuci |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci KYB USD 43mm, cursa 100mm |
| Suspensie spate | Suspensie pneumatica dual-chamber KYB, cursa 35mm |
| Anvelopă față | 130/70-19, CST |
| Anvelopă spate | 300/15-18, CST |
| Frână față | 2x disc flotant 320mm, Brembo 4 pistoane |
| Frână spate | Disc 260mm, Brembo 2 pistoane |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2240 x 880 x 1100 mm |
| Ampatament | 1720 mm |
| Înălțime șa | 650-730 mm (reglabil electric) |
| Gardă la sol | 140-160 mm |
| Greutate uscată | 287 kg |
| Capacitate rezervor | 17 L |
| Viteză maximă | 160 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da, Bosch dual-channel |
| Traction Control (TCS) | Nu (fara TCS) |
| Display | TFT color 5 inch + B-ConnecteD + USB |