Benda LFC 700. Sport-cruiser cu motor inline-4 de 676cc si 84 CP, frane Brembo, suspensie KYB, anvelopa spate de 310mm si display TFT de 5 inch. Cruiser cu motor 4 cilindri in linie. Dealer autorizat Benda MYMOTO Cluj-Napoca, cu service si RAR inclus.
Sport-cruiser cu motor inline-4 de 676cc si 84 CP, frane Brembo, suspensie KYB, anvelopa spate de 310mm si display TFT de 5 inch. Primul cruiser chinezesc cu motor 4 cilindri in linie.
LFC 700 nu seamana cu nimic altceva pe piata. Designul sau futurist cu cadru din aluminiu turnat, intrarea de aer circulara la fata si anvelopa spate de 310mm pe janta de 18 inch il fac un adevarat spectacol. Este primul cruiser chinezesc de serie cu motor 4 cilindri in linie, cu frane Brembo si suspensie KYB de serie.

Sub carenajul masiv sta un motor de 676cc cu 4 cilindri in linie, DOHC si 16 supape, care produce 84 CP la 9000 rpm si 60 Nm la 8000 rpm. Frana dubla disc flotant 320mm cu etriere Brembo 4 pistoane fata si disc 260mm cu Brembo 2 pistoane spate, supervizate de ABS, asigura franare la nivelul motocicletelor sport.

Furca KYB USD de 43mm cu cursa de 100mm ofera precizie la directie in ciuda ampatamentului de 1720mm. Monoshock-ul KYB reglabil spate cu cursa de 35mm mentine stabilitatea chiar si cu pasager. Display TFT color de 5 inch, mai multe moduri de condus si port USB completeaza pachetul.

Motor
| Capacitate cilindrică | 676 cc |
| Tip motor | Inline-4, 4 timpi, 16 supape, DOHC |
| Putere maximă | 84 CP la 9.000 rpm |
| Cuplu maxim | 60 Nm la 8.000 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 11.4:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj cu papuci |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci KYB USD 43mm, cursa 100mm |
| Suspensie spate | Monoshock KYB reglabil, cursa 35mm |
| Anvelopă față | 130/70-19, CST |
| Anvelopă spate | 310/35-18, CST |
| Frână față | 2x disc flotant 320mm, Brembo 4 pistoane |
| Frână spate | Disc 260mm, Brembo 2 pistoane |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2440 x 880 x 1100 mm |
| Ampatament | 1720 mm |
| Înălțime șa | 700 mm |
| Gardă la sol | 160 mm |
| Greutate uscată | 287 kg |
| Capacitate rezervor | 17 L |
| Viteză maximă | 160 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Nu (fara TCS) |
| Display | TFT color 5 inch + port USB |
Laurentiu Geamanu,
O am din toamna, si nu am apucat sa ma dau cu ea decat un pic peste 1000 de kilometri.
RaspundeDesi este o jucarie mare, se simte doar un pic mai greoaie decat alte motociclete, nimic de speriat, odata ce s-a pus in miscare nu simti deloc, dar surprinzator si cand o parchezi la viteza mica se simte ok.
Ar putea trage putin mai tare, as putea avea loc de bagaje, suspensia spate ar putea fi mai moale, dar eu am cumparat motocicleta asta pentru un lucru. Pentru cum arata si pentru cat de bine stau pe ea la 1.90 inaltime.
Nu e perfecta pentru toti, e perfecta pentru mine si atat, chiar si cu minusurile ei. Tehnic pana acum nu am avut probleme.
A fost util acest review?