Motocicleta trail 500cc cu motor parallel twin DOHC de 486cc si 47 CP. Display TFT 7 inch, ABS Bosch, TPMS, GPS T-BOX 4G, 2 moduri condus si furci USD 43mm cu 180mm cursa. 210kg, viteza max 160 km/h.
T502X aduce motorul twin de 486cc din M502N intr-o configuratie trail, capabila sa acopere distante mari pe orice tip de drum. Furcile USD de 43mm cu cursa de 180mm, amortizorul multi-link cu cursa de 69mm si garda la sol de 210mm o fac capabila pe drumuri de munte si poteci. GPS T-BOX 4G cu functie anti-furt si buton SOS adauga siguranta pe turele off-grid.

Motorul biclindric de 486cc DOHC racit cu lichid cu alimentare Marelli EFI produce 47 CP la 8500 rpm si 45 Nm la 6750 rpm. Furcile USD de 43mm cu preload reglabil si cursa de 180mm si amortizorul multi-link cu cursa de 69mm asigura absorbtie excelenta pe teren neasfaltat. Frane J.Juan cu ABS Bosch pe ambele roti.

Furcile USD de 43mm cu preload reglabil si cursa de 180mm si amortizorul multi-link cu cursa de 69mm asigura confort superior pe drumuri grele. Frana disc dublu plutitor fata de 300mm cu etriere J.Juan 2 pistoane si disc spate de 240mm cu etrier J.Juan 1 piston, ambele cu ABS Bosch. Garda la sol de 210mm permite abordarea pistelor de munte.

Motor
| Capacitate cilindrică | 486 cc |
| Tip motor | Parallel twin, 4 timpi, 8 supape, DOHC |
| Putere maximă | 47 CP la 8.500 rpm |
| Cuplu maxim | 45 Nm la 6.750 rpm |
| Alimentare | Marelli EFI |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 10.7:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj cu papuci |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci USD 43mm, preload reglabil, cursa 180mm |
| Suspensie spate | Multi-link reglabil preload, cursa 69mm |
| Anvelopă față | 110/80-19, Pirelli |
| Anvelopă spate | 150/70-17, Pirelli |
| Frână față | 2x disc plutitor 300mm, J.Juan 2 pistoane cu ABS Bosch |
| Frână spate | Disc 240mm, J.Juan 1 piston cu ABS |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2190 x 935 x 1435 mm |
| Ampatament | 1458 mm |
| Înălțime șa | 830 mm |
| Gardă la sol | 210 mm |
| Greutate uscată | 210 kg |
| Capacitate rezervor | 18 L |
| Viteză maximă | 160 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da (Bosch) |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | TFT 7 inch vertical + GPS T-BOX 4G + USB-A si USB-C + TPMS |