Motocicleta trail 125cc cu motor DOHC de 124cc si 14.2 CP. Roti cu spite 19/17 inch, furci USD 41mm cu 177mm cursa, garda la sol 220mm si rezervor 11.7L. Permis A1 sau B cu modul.
T125 este motocicleta trail de 125cc a Morbidelli, facuta pentru cei care vor sa exploreze si dincolo de asfalte. Rotile cu spite de 19 inch fata si 17 inch spate, garda la sol de 220mm si furcile USD de 41mm cu 177mm cursa o diferentiaza clar de simpla motocicleta de oras. La 148kg este una dintre cele mai usoare motociclete trail din clasa sa.

Motorul monocilindru de 124cc DOHC racit cu lichid produce 14.21 CP la 9500 rpm si 11 Nm la 7600 rpm. Cutia de viteze in 6 trepte si transmisia prin lant asigura un raspuns direct pentru condus mixt oras si teren. LED complet pe toate luminile, faruri automate si port USB completeaza pachetul.

Furcile USD de 41mm cu cursa de 177mm absorb bine denivelarile pe teren neasfaltat. Amortizorul spate reglabil la preload asigura adaptarea la greutatea pilotului. Frana disc fata de 265mm cu etrier 2 pistoane si disc spate de 220mm cu etrier 2 pistoane asigura franare buna pe orice teren.

Motor
| Capacitate cilindrică | 124 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi, 4 supape, DOHC |
| Putere maximă | 14.21 CP la 9.500 rpm |
| Cuplu maxim | 11 Nm la 7.600 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 12.0:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj multidisc umed |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci USD 41mm, cursa 177mm |
| Suspensie spate | Amortizor reglabil preload |
| Anvelopă față | 90/90-19 |
| Anvelopă spate | 110/90-17 |
| Frână față | Disc 265mm, etrier 2 pistoane |
| Frână spate | Disc 220mm, etrier 2 pistoane |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2060 x 985 x 1170 mm |
| Ampatament | 1340 mm |
| Înălțime șa | 820 mm |
| Gardă la sol | 220 mm |
| Greutate uscată | 148 kg |
| Capacitate rezervor | 11.7 L |
| Viteză maximă | 99 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Nu |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | LCD + USB |