Motocicleta street fighter 125cc cu motor DOHC de 14.48 CP, furci USD de 33mm, ABS, far LED cu proiector si USB-A+USB-C. Design agresiv, greutate redusa si consum de 2.1L/100km.
F125 este motocicleta street fighter a Morbidelli pentru cei care vor atitudine de moto mare la permis A1. Designul sau compact si aerodinamic cu linii agresive, farul LED cu proiector si DRL si pozitia de condus orientata spre fata o diferentiaza clar de clasicele motociclete de 125cc. Furcile USD de 33mm si suspensia spate multi-link adauga credibilitate sportiva.

Motorul monocilindru de 125cc DOHC racit cu lichid produce 14.48 CP la 9500 rpm si 11.5 Nm la 8000 rpm. Cutia de viteze in 6 trepte si ambreiajul cu papuci asigura schimbari precise. Raportul de compresie de 12.3:1 si consumul de 2.1L/100km demonstreaza ca motorul este bine calibrat pentru performanta si economie.
Furcile USD de 33mm cu cursa de 130mm si suspensia spate multi-link reglabila cu cursa de 30mm asigura precizie la directie si absorbtie buna a socurilor. Frana disc plutitor fata de 260mm cu etrier 2 pistoane si disc spate de 220mm, ambele cu ABS, asigura franare sigura si controlata.
Motor
| Capacitate cilindrică | 125 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi, 4 supape, DOHC |
| Putere maximă | 14.48 CP la 9.500 rpm |
| Cuplu maxim | 11.5 Nm la 8.000 rpm |
| Alimentare | Injectie electronica (EFI) |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 12.3:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj cu papuci |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci USD 33mm, cursa 130mm |
| Suspensie spate | Multi-link reglabil preload, cursa 30mm |
| Anvelopă față | 100/80-17, CST |
| Anvelopă spate | 130/70-17, CST |
| Frână față | Disc plutitor 260mm, etrier 2 pistoane cu ABS |
| Frână spate | Disc 220mm, etrier 1 piston cu ABS |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2075 x 780 x 1096 mm |
| Ampatament | 1420 mm |
| Înălțime șa | 795 mm |
| Gardă la sol | 160 mm |
| Capacitate rezervor | 14 L |
| Viteză maximă | 102 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | LCD + USB-A si USB-C |