Motocicleta off-road 50cc 2 timpi cu transmisie automata, roti cu spite 12/10 inch si garda la sol mare. Sa la 630mm. Recomandata copii 5-9 ani cu interes pentru off-road. Dealer autorizat KAYO Moto Cluj-Napoca, cu service si RAR inclus.
KT50 MINI este prima motocicleta off-road cu roti cu spite din gama KAYO pentru copii mici. Spre deosebire de modelele TS cu roti de cauciuc solid, KT50 MINI are roti cu spite de 12 si 10 inch cu anvelope off-road care asigura o aderenta mult mai buna pe noroi, iarba si teren accidentat. Garda la sol mai mare si suspensia cu cursa lunga o fac potrivita pentru copii de 5-9 ani care vor off-road adevarat.

Motorul de 50.2cc cu 2 timpi si transmisia automata simplifica conducerea pentru copiii mai mici. Rotile cu spite de 12 si 10 inch cu anvelope off-road asigura aderenta pe teren neasfaltat. Starter si kick-start, furca inversata si monoamortizor spate cu cursa generoasa pentru off-road.

Furca telescopica inversata cu cursa generoasa si monoamortizor spate absorb socurile pe teren neasfaltat. Discuri hidraulice fata si spate asigura franare sigura chiar si pe noroi sau iarba umeda. Sasiul robust rezista la cazaturile normale in procesul de invatare.

Motor
| Capacitate cilindrică | 50.2 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 2 timpi |
| Putere maximă | 6.2 kW |
| Cuplu maxim | - |
| Alimentare | Carburator |
| Răcire | Aer |
| Pornire | Starter + kick |
| Raport de compresie | - |
Transmisie
| Cutie de viteze | Automata |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Automat |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furca telescopica inversata |
| Suspensie spate | Monoamortizor |
| Anvelopă față | F12 inch (spite) |
| Anvelopă spate | S10 inch (spite) |
| Frână față | Disc hidraulic |
| Frână spate | Disc hidraulic |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | - |
| Ampatament | - |
| Înălțime șa | 630 mm |
| Gardă la sol | - |
| Greutate uscată | ~40 kg |
| Capacitate rezervor | - |
| Viteză maximă | - |
Siguranță & Dotări
| ABS | Nu |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | Fara display |