KAYO Moto TD125. Motocicleta pit bike 123cc 4 timpi cu cutie semi-automata, kick-start si roti 14/12 inch. Inaltime sa 750mm, putere 6.3kW. Recomandata copii 9-13 ani. Dealer autorizat KAYO Moto Cluj-Napoca, cu service si RAR inclus.
Motocicleta pit bike 123cc 4 timpi cu cutie semi-automata, kick-start si roti 14/12 inch. Inaltime sa 750mm, putere 6.3kW. Recomandata copii 9-13 ani. Dealer autorizat KAYO Moto Cluj-Napoca, cu service si RAR inclus.
TD125 este unul dintre cele mai populare modele KAYO pentru copii in clasa de mijloc. Motorul de 123cc cu semi-automata si rotile de 14 inch fata si 12 inch spate reprezinta un salt semnificativ fata de modelele mai mici. Sa la 750mm si puterea de 6.3kW il fac potrivit pentru copii de 9-13 ani cu experienta de baza in off-road.

Motorul de 123.6cc cu 4 timpi si cutia semi-automata (N-1-2-3-4 fara ambreiaj manual) ofera o putere de 6.3kW suficienta pentru trasee de dificultate medie. Kick-start-ul, rotile de 14 si 12 inch si sa la 750mm il plaseaza ca motocicleta de tranzitie catre modelele full-manuale.

Furca telescopica inversata fata si monoamortizor spate absorb socurile pe trasee cu denivelari. Franele pe disc hidraulic fata si spate asigura putere de oprire adecvata pentru greutatea pilotului si viteza mai mare a motocicletei. Garda la sol mai mare permite abordarea obstacolelor.

Motor
| Capacitate cilindrică | 123.6 cc |
| Tip motor | Monocilindru, 4 timpi |
| Putere maximă | 6.3 kW |
| Cuplu maxim | - |
| Alimentare | Carburator |
| Răcire | Aer |
| Pornire | Kick |
| Raport de compresie | - |
Transmisie
| Cutie de viteze | Semi-automata N-1-2-3-4 |
| Transmisie finală | Lant 428 |
| Ambreiaj | Semi-automat |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furca telescopica inversata |
| Suspensie spate | Monoamortizor |
| Anvelopă față | F14 inch |
| Anvelopă spate | S12 inch |
| Frână față | Disc hidraulic |
| Frână spate | Disc hidraulic |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | - |
| Ampatament | - |
| Înălțime șa | 750 mm |
| Gardă la sol | - |
| Greutate uscată | ~65 kg |
| Capacitate rezervor | - |
| Viteză maximă | - |
Siguranță & Dotări
| ABS | Nu |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | Fara display |