Motocicleta naked 500cc cu motor parallel twin de 486cc si 47 CP, frane J.Juan cu ABS Bosch, anvelope Pirelli si display TFT 4.2 inch. Greutate 208kg, rezervor 17L, viteza maxima 160 km/h.
M502N introduce reinterpretarea italiana a motocicletei naked moderne. Constructia minimalista cu sasiu expus si configuratia fara parbriz ofera o conexiune directa cu drumul. Eusapamentul angular cu finisaj metalic periat si designul compact o fac sa arate si sa se simta de categorie superioara.
-hd.png)
Motorul biclindric in linie de 486cc DOHC racit cu lichid produce 47 CP la 8500 rpm si 45 Nm la 6750 rpm. Alimentarea Bosch EFI si ambreiajul multidisc in baie de ulei cu 6 trepte ofera un raspuns curat si precis la acceleratie. Anvelopele Pirelli Angel GT pe jante de 17 inch adauga grip si siguranta.

Furca telescopica inversata nereglabila cu cursa de 119.5mm si amortizor mono Pro-link reglabil spate asigura comportament sportiv. Frana disc dublu fata cu ABS Bosch si disc spate 240mm cu ABS ofera siguranta maxima la franari bruste. Cadrul tip diamant mentine rigiditatea necesara pentru condus dinamic.

Motor
| Capacitate cilindrică | 486 cc |
| Tip motor | Parallel twin, 4 timpi, 8 supape, DOHC |
| Putere maximă | 47 CP la 8.500 rpm |
| Cuplu maxim | 45 Nm la 6.750 rpm |
| Alimentare | Bosch EFI |
| Răcire | Lichid |
| Pornire | Electrica |
| Raport de compresie | 10.7:1 |
Transmisie
| Cutie de viteze | 6 trepte |
| Transmisie finală | Lant |
| Ambreiaj | Ambreiaj multidisc in baie de ulei |
Șasiu & Roți
| Suspensie față | Furci telescopice inversate, cursa 119.5mm |
| Suspensie spate | Mono Pro-link reglabil |
| Anvelopă față | Pirelli Angel GT 120/70 ZR17 |
| Anvelopă spate | Pirelli Angel GT 160/60 ZR17 |
| Frână față | Disc dublu 300mm cu ABS Bosch |
| Frână spate | Disc 240mm cu ABS |
Dimensiuni & Greutăți
| Lungime × Lățime × Înălțime | 2145 x 775 x 1100 mm |
| Ampatament | 1420 mm |
| Înălțime șa | 790 mm |
| Gardă la sol | 165 mm |
| Greutate uscată | 208 kg |
| Capacitate rezervor | 17 L |
| Viteză maximă | 160 km/h |
Siguranță & Dotări
| ABS | Da (Bosch) |
| Traction Control (TCS) | Nu |
| Display | TFT color 4.2 inch |